Cyklické koučování pro ženy

Jak se rozvíjet v souladu se svým cyklem.

Panna, matka, kouzelnice, stařena -  čtyři fáze ženského cyklu. Každá z nich má jinou energii a v souladu s tím se během cyklu mění i energie každé ženy. I příroda v zimě odpočívá, na jaře pučí, v létě plodí a na podzim se připravuje ke spánku. Pokud si chceme vytvořit zahrádku, potřebujeme se o ni starat (sázet, zalévat, sklízet..) v souladu s cyklem přírody. Pokud se chceme v našem životě vědomě rozvíjet a posouvat, nejlépe nám to půjde, budeme-li ke svému rozvoji přistupovat v souladu s naším ženským cyklem.

Stejně jako kolo roku dodává rostlinám společný rámec, ve kterém si každá z nich najde svůj vlastní rytmus, obdobně se dá vnímat i ženský cyklus. Rytmus máme podobný, ale každá jsme trochu jiná a potřebujeme se naučit vnímat své vlastní energie, potřeby a přednosti ve vztahu ke každé z fází.

Cyklické koučování je forma spolupráce, kde se s klientkou setkávám jednou měsíčně (ideálně v energii stařeny, tedy kolem menstruace), společně reflektujeme co se v jejím životě děje, co se daří, co by ráda změnila a co je pro ni důležité, aby se v následujícím měsíci stalo, kam by se chtěla posunout a jak k tomuto cíli nejlépe využít energii každé z fází. Žena si odnáší plán na následující měsíc, který je v souladu s jejím tělem, myslí i duší a termín dalšího setkání, kde opět probereme, co a jak se dařilo či ne, co jí vyhovuje a co naopak ne. Postupně ladíme její ideální rytmus.

Díky cyklickému koučování si žena vědomě tvoří svůj život v jemnosti, ženskosti a v souladu se svými přirozenými energiemi. Posouvá se směrem, po kterém touží její srdce a to bez tlaku na výkon a lineární (mužské) plnění cílů.

Během let práce na sobě i s klienty jsem si uvědomila, že miluji koučování, vnímám ho jako skvělou, funkční a zároveň svobodnou metodu, která mi pomáhá tvořit si takový život, který si přeji žít. Zároveň mi ale nevyhovuje tlak na výkon a plnění úkolů. Uvědomila jsem si, že během týdne či dvou mezi setkáními s koučem často nestihnu splnit, co jsem si vytyčila a že nevím, jak s tímto přístupem sladit svou přirozenou cykličnost. Když jsem se snažila postupovat v rámci svého rozvoje v souladu se svým cyklem, během menstruace reflektovat, v panně přejít do akce atd., tak jsem se bez plánu zase často ztratila a nedařilo se mi posouvat se, jak jsem si přála. A proto jsem vymyslela cyklické koučování. Vyhovuje mi, že mám jasně dané kroky, které jsem si předem rozmyslela a rozvrhla podle toho ve které fázi mám k jejich tvorbě nejlepší předpoklady, že mám dead line a zároveň celý měsíc na tvorbu. Ráda si kromě úkolů zvědomuji i priority (obzvláště v obdobích, kdy je toho hodně najednou) a graficky si to vše vizualizuji, ať to mám pěkně celý měsíc na očích 🙂 .

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial