15th May 2018

Pro firmy

KOUČOVÁNÍ, BENEFIT PRO VÁS I VAŠE ZAMĚSTNANCE

Jednou z předností koučování je, že každý si z něj odnáší, co právě potřebuje. Jinak řečeno, můžete svým lidem dopřát právě to, co potřebují, aby se posunuli o krok vpřed, aniž byste znali individuální potřeby každého z nich.

Investice do koučování se Vám vrátí nejenom tím, že Vaši lidé budou rádi, protože něco dostali, ale hlavně budou spokojenější ve svém vlastním životě a tudíž i v práci jako takové.

Naše spokojenost často nezáleží na obsahu práce, kterou děláme, ale na vztahu, který si k ní vytvoříme. Jak praví příběh o třech kamenících, kteří dělají úplně tu samou práci a na otázku kolem jdoucího muže “co to děláte?” první z nich odsekne, že obdělává blbý kámen, druhý odpoví, že staví zeď a třetí s úsměvem na rtech praví, že buduje katedrálu.

Motivace zaměstnanců je jedním z klíčových aspektů pro úspěch každé firmy, ale stejně jako v partnerském vztahu je potřeba, aby se snažili oba partneři, tedy jak zaměstnavatel, tak zaměstnanec. Koučování klade důraz na to, aby každý z nás převzal odpovědnost za svůj vlastní život a prožívání. Koučování podpoří Vaše lidi v tom, aby byli aktivními hráči, spíše než pasivnímipříjemci.

ROZVOJ NA MÍRU VAŠIM POTŘEBÁM

Chcete investovat do rozvoje svých zaměstnanců, ale váháte jaký způsob zvolit? Ráda s Vámi vypracuji plán na míru Vašim potřebám. Koučování lze kombinovat s mentorováním, osobnostním testováním a tréningy měkkých dovedností. Ráda se s Vámi nezávazně sejdu, abychom probrali Vaši motivaci, očekávání a jakým způsobem dosáhnout Vašich cílů.

360° ZPĚTNÁ VAZBA

360°zpětná vazba umožňuje podívat se na naše schopnosti a dovednosti očima našich spolupracovníků, a to jak nadřízených, tak podřízených či kolegů. Získáme tak všestranný vhled do našich silných i méně silných stránek.

Metoda, kterou k 360°zpětné vazbě používám je inspirována tzv. Solution Focus 360°Feedback něměcké koučky Kirsten Dierolf.

Výhodou  této “na řešení se zaměřující“ metody oproti tradičním elektronickým způsobům zpracování je, že s každým dotazovaným mluvím osobně a diskusi můžu moderovat tak, abych vysvětlila možné nejasnosti a zároveň získala co nejkonkrétnější informace. Vyvaruji se tak všeobecným formulacím a frázím a naopak získám konkrétní příklady toho, co se daří a návrhy, co můžeme příjemce zpětné vazby v dané oblasti zlepšit, začít dělat jinak atp.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial